Den Letiště Letňany je na pořadu v sobotu 9. září

DEN LETISTE 2017 INFOOsmý ročník akce Den Letiště Letňany, na který je opět vstup zdarma proširokou  veřejnost, proběhne v sobotu 9. září 2017. Brány jednoho z nejstarších českých letišť se v 9.30 hod. otevřou návštěvníkům a v 10 hodin začne bohatý program. Letiště bude přitom po celý den v běžném provozu.

Program odstartuje ukázkou velkých RC modelů a vzápětí se rozjede velký letecký program.

Největším lákadlem pro fanoušky letectví bude vystoupení originálních historických letounů nebo jejich věrných letuschopných replik. Počínaje první československým dolnoplošníkem Avia BH 1 z roku 1923, přes německý letoun Arado 96BN nebo americký válečný dopravní letoun Beechcraft 18.

Program okoření poprvé vystoupení sovětského stíhacího letounu Jak 3 z období druhé světové války. Dále se divákům samozřejmě představí poválečná výroba čs. Letounů, a to i akrobatických jako např. Zlín 50 nebo kluzák Swift a mnoho dalších.

Číst dál: Den Letiště Letňany je na pořadu v sobotu 9. září

Odpoledne netradičních sportů se uskuteční v pátek 8. září

STR27 NOVA POSILOVNA 4Městská část Praha 18 pořádá v pátek 8. září 2017 Odpoledne netradičních sportů.

Děti i dospělí si od 12 do 19 hodin budou moci vyzkoušet svoji zdatnost a obratnost na lezecké stěně, k dispozici bude boulder balvan se skluzavkou, venkovní posilovna, Slackline park, Parkur park či možnost zacvičit si jógu pod širým nebem.

Také třetí ročník této akce se koná v areálu ZŠ Tupolevova.

Číst dál: Odpoledne netradičních sportů se uskuteční v pátek 8. září

Den s Městskou policií hl. m. Prahy: ve středu 13. září na Žofíně

MESTSKA POLICIEAkce je pořádána pro děti a jejich rodiče u příležitosti 25 let Městské policie hl. m. Prahy ve středu 13. září 2017 od 10 do 18 hodin na Žofínském ostrově.

Program:

- vyhodnocení výtvarné soutěže škol „MP PRAHA očima dětí“

- zahrají MIXLE V PIXLE, PÍSKOMIL SE VRACÍ, HUGO a MP BAND

A dále: kouzelník Max Magic, soutěže pro děti, ukázky výcviku a techniky Městské policie Praha (mj. psovodi a poříční útvar), útulky pro opuštěná zvířata, malování na obličej a jízdy lodí Městské policie Praha.

Akce proběhne pod záštitou radního hl. m. Prahy Libora Hadravy. Udělejte si čas a přijďte, těšíme se na vás. Více informací na webové stránce mppraha.cz.

Číst dál: Den s Městskou policií hl. m. Prahy: ve středu 13. září na Žofíně

Jste zde: Úvod