Vánoční polévka: v pátek 22. prosince odpoledne na Novém vstupu do Letňan

POLEVKA 2014 1Podobně jako v předchozích letech připravila městská část Praha 18 pro občany „osmnáctky“ Vánoční polévku zdarma. A zklamáni nebudete ani letos.

V pátek 22. prosince 2016 od 16 hodin lze ochutnat vynikající rybí polévku, a sice na Novém vstupu do Letňan, tedy na prostranství mezi autobusovou zastávkou Tupolevova a svatebním domem Adina (před Penny Marketem).

Role hostitelů se znovu ujmou členové vedení Městské části Praha 18. Těm, kdo kapra „nemusí“, zástupci radnice nabídnou boršč. A namísto moučníku pár krásných českých koled.

Zastavte se proto na chvíli v předvánočním shonu na polévku – těšíme se na vás!

Číst dál: Vánoční polévka: v pátek 22. prosince odpoledne na Novém vstupu do Letňan

Pomáhejte s námi nevidomým

STR18 POMAHEJTE S NAMIChtěli byste se zapojit do týmu 150 dobrovolníků a pomáhat nevidomým? Staňte se dobrovolníkem v Okamžiku a pomáhejte přímo lidem, kteří vaši pomoc uvítají.

Hledáme nové zájemce, kteří by alespoň dvakrát měsíčně mohli doprovázet nevidomé a napomáhat jim při jejich zapojení do běžných denních aktivit, tj. nákupů, návštěv úřadů či lékaře, nebo se s nimi věnovali společným zájmům: sportu, kultuře, výletům atd.

Třídílný výcvik nových dobrovolníků proběhne v termínech 15., 22. a 29. Ledna 2018 vždy od 17 do 20 hodin a předchází´mu osobní schůzka.

Kontaktovat nás můžete v Dobrovolnickém centru na tel. číslech 775 209 055, 604 841 926, 233 379 196 nebo na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Těšíme se na spolupráci s vámi!

Text a foto Okamžik z. ú.

Za ničím se nehoním, nic nesháním

Slavný spisovatel Michal Viewegh se představil po deseti letech v letňanské knihovně

STR12 VIEWEGH 1Pro dospělé publikum trochu infantilní. Tak ocejchoval vlastní autorské čtení ze své knížky Nové pohádky pro unavené rodiče proslulý spisovatel Michal Viewegh během svého říjnového setkání s návštěvníky letňanské knihovny.

Ať tak, či onak, vyprávění to bylo poutavé – nejen o samotném obsahu nového díla, ale i o všem dalším. Zkrátka o životě nejprodávanějšího českého autora. A z jeho návštěvy vznikl i rozhovor pro Letňanské listy.

Pane Viewegu, v kolika letech jste začal s psaním, respektive publikováním?

V osmnácti. V týdeníku Mladý svět, kde byla na zadní straně povídka mladého autora. Po dvou letech mi pak v nakladatelství Československý spisovatel vydali stostránkovou novelu s názvem Názory na vraždu. Tak začala moje spisovatelská dráha.

Z čeho čerpáte inspiraci ke svým dílům, hlavně k těm, v nichž nechybí napětí a konflikt?

Asi myslíte hlavně knihy Mafie v Praze a Mráz přichází z Hradu… Investigativní novinář Jaroslav Kmenta mě obeznámil s některými publikovanými i nepublikovanými kauzami a měl jsem i tajné schůzky s důstojníkem Bezpečnostní informační služby. To, co jsem pak napsal, je ale převážně fikce, byť silně inspirovaná skutečností. Například kauzou Nečas – Nagyová.

Číst dál: Za ničím se nehoním, nic nesháním

Jste zde: Úvod