Sním stále o titulu ve dvouhře

Tenistka Lucie Hradecká: do Letňan bych si na exhibiční zápas pozvala Petru Kvitovou

STR10 HRADECKA 1Tenistka Lucie Hradecká je první osobou, která získala obě významná letňanská ocenění: titul Čestný občan Prahy 18 i Cenu MČ Praha 18. Nedávno se vrátila po operaci kolena na kurty, a sice při turnaji French Open v Paříži. Po něm poskytla rozhovor pro čtenáře Letňanských listů.

Lucko, jaký byl váš první turnaj, navíc grandslamový, po tak dlouhé zdravotní pauze?

Musím uznat, že jsem se do Paříže těšila, nejen na to, že se vrátím na kurty, ale i ten ruch okolo. Z návratu jsem měla trochu strach, přece jen trénink a zápas je něco úplně jiného. Nehraje-li člověk osm měsíců zápas, tak z toho vypadne. Ale musím uznat, že jsem byla sama překvapena svým výkonem při čtyřhře. Sice se nám nepovedlo postoupit do druhého kola, ale neočekávala jsem od sebe, že budu hrát tak dobře.

Přiznala jste, že už se nemůžete dočkat, až zase otevřete skříňku v šatně na Roland Garros. Znamená to, že máte stále týž hlad po tenise, jako na začátku kariéry?

Zatím mě nikdy během kariéry nenapadlo, že bych skončila, a to ani, když se mi přihodilo to koleno. Myslím, že mi pauza pomohla, užila jsem si normálního života. Beru ji jako výzvu, protože jsem dosud nikdy neměla takovou dobu bez tenisu a zápasu, tak uvidím, zda to zvládnu – vrátit se do světového tenisu.

Číst dál: Sním stále o titulu ve dvouhře

I letos městská část ocení významné osobnosti. Pošlete svůj tip na radnici!

100 VYROCI CSRJsou pracovití, pokorní, skromní, stateční… V životě dokázali úžasné věci. Ale jen málokdo ví, jak výjimečnými osobnostmi jsou a jaké jsou výsledky jejich činnosti. Žijí možná někde blízko vás… A zaslouží si uznání nás všech!

U příležitosti letošního 100. výročí vzniku Československé republiky udělí městská část Praha 18 titul Čestný občan MČ Praha 18 nebo Cenu MČ Praha 18 dalším významným letňanským osobnostem.

Návrh na udělení čestného občanství nebo ceny městské části můžete předložit i vy, občané.

Číst dál: I letos městská část ocení významné osobnosti. Pošlete svůj tip na radnici!

Čestní občané Letňan (22): Josef Balejka

STR8 BALEJKA 1Cesta budoucího plukovníka české armády Josefa Balejky byla podobná cestě většiny českých vojáků, kteří v roce 1939 opouštěli vlast, aby mohli v zahraničí bojovat proti okupantům.

Také on nejprve zamířil do Polska, avšak na rozdíl od většiny našich letců neodjel do Francie, ale přihlásil se a byl přijat do polského vojenského letectva. Zde se v roce 1939 zúčastnil bojů s německou Luftwaffe.

Po porážce se mu podařilo z Polska uprchnout, stejně jako například budoucímu hrdinovi bitvy o Británii Josefu Františkovi. Josef Balejka zamířil do Rumunska, odtud do Francie a následně do Velké Británie. Zde se zapojil do bojů, avšak ne jako příslušník některé československé stíhací perutě, ale – vzhledem k tomu, že zůstal věrný svým kamarádům z bitvy o Polsko, s nimiž po porážce prchal – jako příslušník 303. polské stíhací perutě RAF.

Číst dál: Čestní občané Letňan (22): Josef Balejka

Jste zde: Úvod