Den Země: ve středu 25. dubna v lesoparku

STR22 DEN ZEME LOGOMěstská část Praha 18 ve spolupráci s Lesy hl. m. Prahy připravila DEN ZEMĚ v Letňanech. Akce se uskuteční ve středu 25. dubna 2018 od 9 do 16 hodin v letňanském lesoparku.

Přijďte, dozvíte se řadu zajímavostí o pražské přírodě, o životě v lese, chráněných územích, vodních tocích či udržitelné energii, najdete tu také množství tipů na to, jak se šetrně chovat k životnímu prostředí.

Pro děti je připraven zajímavý program, hry a soutěže.

V rámci akce budou pořizovány fotografie a datové záznamy, které mohou být uveřejněny v Letňanských listech, na webových stránkách a na facebooku MČ Praha 18. Svou účastí na akci dáváte souhlas s jejich případným uveřejněním.

Foto © PIXMAC/NexusPlexus

Šerm? Pro mě je to životní styl

Jiří Beran starší byl letos slavnostně uveden do Síně slávy Unie profesionálních trenérů

STR12 BERAN 1Akční rádius a věhlas jména Jiří Beran výrazně přesahuje hranice nejen Letňan, Prahy, České republiky, ale i Evropy. Má celosvětový dosah, tedy alespoň co se týče sportovního prostředí.

Jiří Beran mladší je nejlepším českým šermířem, jeho otec Jiří Beran starší reprezentačním koučem, jenž výrazně pozdvihl úroveň tohoto sportu u nás. Proto byl nominován a letos 24. ledna také uveden do síně slávy České Unie profesionálních trenérů. Což byl mj. pádný důvod k rozhovoru pro Letňanské listy.

Pane Berane, zdá se, že můžete být spokojen s tím, jak se náplň vašeho života odvíjela a dál odvíjí…

Třicet let jsem dělal svoji profesi elektroinženýra, zatímco šerm jako velké hobby. Přesně před deseti lety, v březnu 2008, jsem dostal nabídku dělat trenéra národního týmu, a to byla velká výzva. Přestože už jsem v té době měl za sebou čtvrtstoletí trenérské činnosti, prvních pět let v této funkci bylo spíš hledání. Ale bavilo mě a stále baví být se svými svěřenci na planši a také že přišly výsledky. To je ta radost a koření. Navíc na domácí i mezinárodní scéně se potkávám s lidmi, s nimiž jsem před lety sám šermoval. Například Ital Mazzoni, mistr světa a olympijský vítěz. Když vás potom taková osobnost, asi nejlepší trenér na světě, pozdraví oslovením Maestro, je to poklona, která zahřeje u srdce. Je vidět, že tahle práce má smysl.

Číst dál: Šerm? Pro mě je to životní styl

Letcům unikla účast v play off o fous

STR31  LETCI 1Uplynulá sezona 2017/18 byla pro letňanské hokejisty historická. Tedy alespoň pro tým mužů, neboť se poprvé v historii zúčastnil třetí nejvyšší soutěže. Základním cílem byla proto vcelku logicky záchrana. Podařilo se jej splnit, přesto zůstaly rozpaky…

Když loni v červnu získali HC Letci Letňany jistotu, že budou hrát poprvé vyšší soutěž než dosud, bylo jasné, že mužstvo musejí výrazně posílit. Nakonec se obměnil téměř celý kádr a přišel i nový trenér Aleš Totter. Byla to skutečná trefa do černého, protože Letňanští se pod jeho taktovkou dlouho pohybovali do osmého místa tabulky, zaručujícímu účast v play off.

Jenomže v polovině února Totter oznámil, že přijal nabídku polského prvoligového klubu Polonia Bytom. A to jen umocnilo nevydařený závěr v základní části II. národní ligy. Letci totiž vyválčili ze šesti únorových zápasů jen 4 body, a vysněná účast ve vyřazovací části soutěže se tak na poslední chvíli rozplynula. Reprezentant Prahy 18 ztrácel v cílové pásce na osmý Rodos Dvůr Králové pouhé 3 body. A to je, po čtyřiceti odehraných kolech, o pověstný fous.

Číst dál: Letcům unikla účast v play off o fous

Jste zde: Úvod