Den s policií: jubilejní desátý ročník nabídl i rytířské souboje

DEN POLICIE 2017 1Již tradičně v areálu letňanského letiště proběhla v sobotu 17. června 2017 atraktivní celodenní akce s názvem Den s policií. Během desátého ročníku se zde představily všechny složky Záchranného integrovaného systému.

Na rozlehlé ploše letiště se prezentovaly Policie České republiky, Městská policie hl. m. Prahy, Celní úřad pro hl. m. Prahu, Vojenská policie Praha, Vězeňská služba ČR, Aktivní zálohy Armády České republiky, Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy a Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy.

Akce proběhla pod záštitou primátorky hl. m. Prahy Adriany Krnáčové, policejního prezidenta brig. gen. Tomáše Tuhého a Městské části Praha 18. Zahájil ji však Eduard Šuster, ředitel Městské policie hl. m. Prahy. Ta se pochlubila nejen nástupem své čestné jednotky, ale především novou techniku v podobě moderních vozidel pro výkon služby. Nechyběly dynamické ukázky Útvaru psovodů a jízdních skupin policistů na koních.

Číst dál: Den s policií: jubilejní desátý ročník nabídl i rytířské souboje

HC Letci: do vyšší soutěže s novým trenérem a cílem postoupit do play off

Hokejový klub pomohl a nadále pomáhá zpopularizovat Letňany

STR28 LETCI OPET ZUSTALI 6

Tým mužů HC Letci Letňany si zahraje poprvé v historii II. národní ligu, kam postoupil dodatečně z pražského přeboru. Ice Arena tak po letech marného úsilí konečně uvidí zápasy třetí nejvyšší tuzemské soutěže.

Letci sice v kvalifikaci o postup neuspěli, podlehli ve dvou zápasech týmu Rodos Dvůr Králové, vedení klubu se pak ale rozhodlo zakoupit druholigovou licenci Techniky Brno. Transakci schválil Český svaz ledního hokeje a Letňanští byli zařazeni do tzv. skupiny Západ. Informoval o tom sám klub na své webové stránce.

Vedení HC Letci přistoupilo k tomuto kroku vzhledem k tomu, že se ruší prvoligová soutěž juniorů. Proto je žádoucí, aby mladí hráči mohli startovat v kvalitnější soutěži, než je pražský přebor mužů, jehož sportovní úroveň je dost nízká.

Číst dál: HC Letci: do vyšší soutěže s novým trenérem a cílem postoupit do play off

Kinobus se představí na Staré Návsi už počátkem července

KINOBUS 2016 1Po roce opět zaparkuje v Letňanech kinobus Dopravního podniku hl. m. Prahy. Filmová představení se zde uskuteční již tradičně na Staré Návsi.

Promítat pod širým nebem se zde budou čtyři filmy během čtyř dnů, resp. večerů, a sice od pondělí 3. července do čtvrtka 6. července 2017. Začíná se vždy po setmění cca ve 21.30 hodin. Program na Staré Návsi:  3. 7. Lichožrouti, 4. 7. Rande naslepo, 5. 7. Kniha džunglí, 6. 7. Tehdy spolu.

Oblíbené pojízdné kino i tentokrát nabídne zhruba dvě stovky míst k sezení, bezplatnou půjčovnu dek a možnost zakoupení občerstvení.

Máte-li rádi atmosféru klasických letních kin, poznamenejte si uvedené termíny do svého prázdninového programu. Vstupné je dobrovolné.

Číst dál: Kinobus se představí na Staré Návsi už počátkem července

Jste zde: Úvod