Do Letňan pojedou od září již všechny soupravy metra

STR19 METRO LETNANY 3Hlavní město Praha zruší tzv. pásmový provoz metra na lince C, kdy dosud každá druhá souprava mezi 9. a 19. hodinou nejezdí na konečnou stanici Letňany, ale končí už na Ládví.

Fakt, že polovina vlaků končí už ve stanici Ládví, má podle Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) vliv na obsazení souprav metra i v centrální části linky. Lidé, kteří jedou do Letňan, si raději počkají na metro, které jede až tam. Zrušením pásmového provozu by se tudíž podle DPP docílilo rovnoměrně obsazených vlaků na celé lince metra C.

Kromě toho budou zkráceny víkendové intervaly metra. Na třech linkách se budou lišit v závislosti na počtu cestujících i na tom, a na linky metra navazují povrchové spoje. Opatření, která mají začít platit od září, schválili v úterý 17. července 2018 radní magistrátu hl. m. Prahy.

Číst dál: Do Letňan pojedou od září již všechny soupravy metra

Kvůli Rolling Stones budou ve středu uzavřeny ulice v okolí letiště

ROLLING STONES 2018 INFONěkolik ulic v okolí letňanského letiště, kde ve středu 4. července 2018 večer vystoupí legendární britská rocková skupina Rolling Stones, policisté již od rána uzavřou.

Podle informací pražského magistrátu se jedná o tyto komunikace: Jilemnická, Hůlkova, Křivoklátská, Tupolevova, Toužimská, Semilská, Ivančická, Ašská, Kramolínská, NN303, Beladova, Dětenická, Vrchlabská, Slovačíkova, Krnská a Žacléřská. Do těchto ulic budou moci pouze městská hromadná doprava, složky integrovaného záchranného systému a držitelé vjezdových karet, tedy lidé, kteří v oblasti bydlí. Rezidenti ale musejí předložit vjezdovou kartu nebo občanský průkaz.

Opatření ze strany policie začnou již v osm hodin ráno. Na bezpečnost a plynulost dopravy i dodržování veřejného pořádku budou v Praze dohlížet stovky příslušníků pořádkové, dopravní, cizinecké i kriminální policie.

Číst dál: Kvůli Rolling Stones budou ve středu uzavřeny ulice v okolí letiště

Posílení dopravy během konání koncertu Rolling Stones

metro-letnany03Na letišti v Letňanech se ve středu 4. července 2018 se uskuteční koncert skupiny Rolling Stones. Z toho důvodu budou od 13. hodiny přemístěny zastávky autobusových linek v oblasti stanice metra C Letňany (dle přiloženého plánku).

Dopravní podnik hl. m. Prahy doporučuje k přepravě na akci využít linky metra C do stanice Letňany, jejíž provoz bude posílen. V místě koncertu totiž budou pro návštěvníky velmi omezené možnosti parkování.

Po ukončení koncertu a opuštění areálu bude nejlepším způsobem přepravy využít rovněž metro. Jeho provoz bude posílen a prodloužen do 1.00 hodiny tak, aby všichni návštěvníci koncertu mohli využít k odjezdu linky metra.

Číst dál: Posílení dopravy během konání koncertu Rolling Stones

Jste zde: Úvod > Doprava