Maketa dveří letadla zabodovala

Firma Latecoere se představila na veletrhu iKariéra

STR22 DVERE LATECOERE 1Pořádně rušno bylo na letošním ročníku veletrhu iKariéra, který se již tradičně konal na půdě ČVUT v areálu dejvického kampusu.

Možnosti pro studenty tady prezentovala řada firem, mezi nimi nechyběla ani letňanská společnost Latecoere, která vyrábí dveře do letadel světových značek, jimiž jsou Airbus či Boeing.

„Letos jsme tady byli již potřetí. Je to pro nás skvělá příležitost dát o sobě vědět, ale také načerpat inspiraci. Studenty zajímalo nejen fungování společnosti, možnosti uplatnění, ale například také rozvoj firmy a její budoucí směřování,“ řekl Norbert Dolejš, vedoucí technického vzdělávání v Latecoere Czech Republic.

Velkou zvědavost vyvolaly dveře dopravního letadla Airbus A320, které si mohli studenti zblízka prohlédnout i vyzkoušet s nimi manipulovat.

„Během dne jsme získali několik desítek životopisů jak od absolventů, tak od studentů, což je pro nás velmi potěšující. Věřím, že některým budeme moci nabídnout zaměstnání a studentům zase krátkodobé či dlouhodobé stáže,“ uzavřel Dolejš.

Text Silvie Špryňarová


STR22 DVERE LATECOERE 2

Jste zde: Úvod > Doprava > Maketa dveří letadla zabodovala