Na kole Prahou: nová cyklonavigace, která pomůže jezdit bez obav

STR23 Na kole Prahou bicycle-2332013Městská část Praha 18 zahájila spolupráci na projektu Odboru rozvoje a financování dopravy Magistrátu hl. m. Prahy. Aplikace Na kole Prahou chce kombinací informačních, motivačních a komunitních funkcí pomoci začínajícím i zkušeným cyklistům používat kolo jako každodenní dopravní prostředek.

K dispozici je jak pro systém Android, tak i pro IOS, a to zcela zdarma. Co vám nabídne?

Díky propracovaným navigačním funkcím Na kole Prahou snadněji objevíte nejlepší trasu do práce či školy a budete moct na kole vyrazit bez obav i do míst, která dobře neznáte. Navigace bere v potaz mnoho faktorů ovlivňujících nejen dobu dojezdu, ale také bezpečnost a pohodlí pří jízdě na kole. Dokáže se přizpůsobit typu vašeho kola, vašim osobním preferencím a najde i trasy kombinující kolo s veřejnou dopravou.

Nová aplikace nechce jen radit, ale chce také motivovat, abyste na kole jezdili co nejvíce.

S aplikací si tak mj. můžete vyjezdit unikátní odznaky (např. Průzkumníka za to, že na kole navštívíte mnoho různých míst, nebo Vrchaře za to, že se nebojíte pražských kopců).

Své cyklistické výkony můžete také porovnávat s výkony svých známých a kamarádů, a vzájemně se tak motivovat k ještě častějšímu ježdění.

V neposlední řadě aplikace umožnuje sbírat a sdílet informace o tom, s jakými problémy se při ježdění v Praze potýkáte. Kromě záznamu tras můžete skrze aplikaci snadno nahlásit komunitní upozornění týkající se komplikací na trase. Posbírané informace se zobrazí v cyklistické mapě a u vyhledávaných tras. Poslouží také ale městským orgánům při vyhodnocování stávajících a při návrhu nových cyklistických opatření.

Bližší informace naleznete na www.nakoleprahou.cz.

Text Vladislav Gerhard (podle materiálů MHMP)

Ilustrační foto Pixabay.com

Jste zde: Úvod > Doprava > Na kole Prahou: nová cyklonavigace, která pomůže jezdit bez obav