Do Letňan se vrátí “trolejbusy“

STR23 DO LETNAN SE VRATI ELEKTROBUSY

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) začne během podzimu testovat na lince 140 elektrobusy. Bude se jednat o autobusy, které budou vybaveny trolejbusovými tykadly.

Na konci srpna začal dopravní podnik s výstavbou trolejového vedení v Prosecké ulici. Po dokončení bude dráha sloužit pro testování elektrobusů s dynamickým dobíjením. Testování provozu elektrobusů s dynamickým dobíjením bude novinkou – k samotnému dobíjení dojde maximálně na 15 % z celkového testovaného úseku.

Prosecká ulice byla vybrána kvůli prudkému stoupání, které by mohlo limitovat životnost baterií. Nejdůležitější bude testování během zimy, která systém nejlépe prověří.

Dopravní podnik zvažuje možnost budoucího rozšíření o další úseky pro plnohodnotné pokrytí linky č. 140 Palmovka – Čakovice – Miškovice. Tedy přibližně na trase, kterou před lety jezdila trolejbusová linka 58 přes Staré Letňany do Čakovic.

Text Ondřej Matěj Hrubeš, Komise dopravy RMČ Praha 18

Foto internet

 

Parametry elektrobusu

v první fázi projektu 12 metrový elektrobus, v druhé fázi 18 metrový kloubový elektrobus, sběrač/sběrače pro dvoupólový systém na střeše vozidla

 

Nabíjecí místa

dynamické nabíjení – trolejová stopa v ul. Prosecká

nabíjení během provozních přestávek – obratiště Palmovka

noční nabíjení – garáž Klíčov

Jste zde: Úvod > Doprava > Do Letňan se vrátí “trolejbusy“