Koncerty na letišti: opět jsou připraveny rezidenční vjezdové karty

 

STR26 Ridici neprehlednete DOPLNENO 2018 OZZYJako v přechozích dvou letech, budou se i letos konat na letňanském letišti mega akce, které se dotknou i obyvatel osmnáctky.

První z nich bude koncem dubna (29. 4. 2018) Majáles spojený s Utuberingem, šest týdnů na to (13. června) pak následuje koncert Ozzy Osbourne & Hollywood Vampires, a poslední akcí bude koncert skupiny Iron Maiden, který je naplánován na 20. června. Podle zkušeností z let minulých přilákají všechny uvedené podniky do Letňan velké množství návštěvníků.

Policie ČR společně s organizátory akcí a Městskou policií hl. m. Prahy přijme i tentokrát řadu opatření směřujících k zajištění bezpečnosti osob, majetku a veřejného pořádku.

Policisté budou dělat vše pro to, aby občané Letňan byli pořádáním koncertů co nejméně omezováni v obvyklém způsobu života, a přesto byli ochráněni před náporem návštěvníků, kteří přijedou automobilem.

V souvislosti s pořádáním akcí dojde k dopravním omezením – k uzavření některých pozemních komunikací a tím omezení vjezdu do Letňan vždy v den konání koncertu.

Na základě doporučení speciálně zřízené komise Rady MČ Praha 18 a po dohodě s Policí ČR vydá městská část Praha 18 i v tomto roce pro své občany VJEZDOVÉ REZIDENČNÍ KARTY, které budou platit pro všechny uvedené akce, a to po celou dobu uzávěry, i v případě, kdy by policisté z vážných důvodů přistoupili k dřívějšímu uzavření ulic.

Karta bude platná i v případě, kdyby se na území MČ uskutečnila dosud nenahlášená akce, která by přesahovala předpokládanou návštěvnost 35 tisíc návštěvníků.

Karta je vydávána hlavně z důvodu urychlení průjezdu obcí. Policisté budou samozřejmě pouštět i obyvatele Prahy 18, kteří mají v OP vyznačeno trvalé bydliště, s kartou je však průjezd v případě front plynulejší, takže nejsou zdržováni další rezidenti. Dále karta slouží pro nájemce, kteří zde mají pronajatý byt na smlouvu bez trvalého bydliště, a pro podnikatele a živnostníky.

 

Rezidenční vjezdovou kartu může obdržet:

Fyzická osoba, která má místo trvalého pobytu ve vymezené oblasti MČ Praha 18 (a to na základě předložení občanského průkazu a OTP vozidla, na které bude karta evidována);

Fyzická osoba, která je vlastníkem nemovitosti, nacházející se ve vymezené oblasti MČ Praha 18 (a to na základě předložení občanského průkazu, výpisu z katastru nemovitostí a OTP vozidla, na které bude karta evidována);

Fyzická osoba s nájemní smlouvou k pobytu ve vymezené oblasti MČ Praha 18 (a to na základě předložení občanského průkazu, nájemní smlouvy a OTP vozidla, na které bude karta evidována);

Právnická nebo fyzická osoba, která má sídlo nebo provozovnu ve vymezené oblasti MČ Praha 18 (a to na základě předložení dokladu o sídle firmy nebo provozovny a OTP vozidla, na které bude karta evidována).

Karta je nepřenosná a musí v ní být vyplněna registrační značka, jinak je neplatná!

Kartu bude možno vyzvednout od 12. února 2018 v úředních hodinách v podatelně Úřadu MČ Praha 18 v přízemí radnice, Bechyňská 639, Praha 18-Letňany.

Úřední hodiny úřadu: pondělí 8:30 až 17:00 h, úterý 8:30 až 14:30 h, středa 8:30 až 17:00 h, čtvrtek 8:30 až 14:30 h, pátek 8:30 až 10:30 h.

Přesné informace k uzávěrám a k přijatým opatřením budou průběžně zveřejňovány v Letňanských listech, na webových stránkách www.letnany.cz a na facebooku Naše Letňany.

 

Žádáme tímto občany městské části Praha 18, aby si své rezidenční vjezdové karty včas vyzvedli, případně o této možnosti informovali ty spoluobčany, kteří nemají možnost informační kanály MČ sledovat. Veškeré dotazy, týkající se rezidenčních vjezdových karet, je možno směřovat na vedoucí Odb. dopravy a životního prostřední ÚMČ Praha 18 Janu Káparovou, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Vážení občané, rádi bychom vás tímto požádali, abyste omezení, která bude třeba v souvislosti s pořádáním koncertů přijmout, respektovali a počítali s nimi při plánování svých aktivit. Návštěvníky akcí bychom zase chtěli požádat, aby svá vozidla zanechali doma a dali přednost městské hromadné dopravě, jejíž provoz bude v rizikových dnech posílen.

Věřte, že žádná ze složek, které se budou podílet na zachování klidu a pořádku v Letňanech, nechce občany MČ Praha 18 žádným způsobem šikanovat, naopak – všechny chtějí ochránit jejich bezpečí a majetek i veřejný pořádek.

.Text Iveta Lojková, zástupkyně starosty

Ilustrační foto Live Nation

 

Seznam akcí v roce 2018 na Letišti Praha Letňany

Neděle 29. dubna 14 až 23.15 h Majáles a festival Utubering (konají se v jeden den)

Středa 13. června 15 až 23 h Koncert Ozzy Osbourne – Hollywood Vampires

Středa 20. června 15 až 23 h Koncert Iron Maiden

Jste zde: Úvod > Doprava > Koncerty na letišti: opět jsou připraveny rezidenční vjezdové karty