Tunelbus z Letňan do Dejvic získal nejvíc bodů

STR27 DOPRAVA tunelbus 1Zavedení expresních autobusových linek využívajících tunely Městského okruhu získává konkrétnější obrysy. V druhé polovině listopadu zveřejnil organizátor pražské dopravy, společnost Ropid, analýzu prověřující deset variant tzv. tunelbusů.

Zkoumáno bylo propojení Prahy 5 a Prahy 6 Strahovským tunelem a propojení Prahy 6 s Prahou 9 a Prahou 18 pomocí tunelového komplexu Blanka. Variantně také spojení Prahy 6 a Prahy 8.

Z deseti zkoumaných variant vyšla nejlépe případná linka 126 v trase: Krausova/Avia Letňany – Staré Letňany – Letňany – Prosek – Povltavská – (tunel Blanka) – Hradčanská – Dejvická.

Cestování městskou dopravou z Letňan a Proseka do Dejvic by se zkrátilo přibližně o patnáct minut. Ropid této trase přiřadil 8 z 10 bodů, nejvíce ze všech variant. Alternativní trasa Avia Letňany – Letňany přes Střížkov a Libereckou ulici do Dejvic se jeví Ropidu jako pomalejší. Spojení Prahy 6 a Prahy 8 v různých variantách obdrželo jen 4 až 5 bodů.

V situaci, kdy cestování městskou dopravou z Letňan do Dejvic trvá přibližně třikrát déle než automobilem, vítáme návrh Ropidu, který by cestování MHD zrychlil a zefektivnil. Především rostoucí oblast Starých Letňan stále čeká na posílení autobusové dopravy, které jsme několikrát urgovali.

Všechny varianty tunelbusů, včetně přehledných map, najdete na webu www.ropid.cz.

Text a foto Ondřej Matěj Hrubeš, člen Komise dopravy RMČ Praha 18


STR27 DOPRAVA tunelbus 2

Jste zde: Úvod > Doprava > Tunelbus z Letňan do Dejvic získal nejvíc bodů