Není nad praktickou výuku v nové dílně a kuchyňce

STR10 NENI NAD PRAKTICKOU VYUKU 1V poslední době se učitelé často setkávají s faktem, že plno žáků neovládá základní praktické dovednosti jako zatlouct hřebík, vzít do ruky pilu či pilník nebo uvařit čaj. Nejsou k tomu doma vedeni.

V honbě za dobrými známkami a ve snaze dostat se na střední školy většinou ekonomického zaměření nemají děti možnost „přičichnout“ k řemeslným činnostem. Takže se o nich jednak nic nedozvědí, jednak nezjistí, že by je mohly bavit. Na výuku pracovních činností se sice v rámci školních plánů a časových dotací myslí, ale bez zázemí je prakticky nemožné ji zavést a provádět.

STR10 NENI NAD PRAKTICKOU VYUKU 2Základní škola Tupolevova praská ve švech, její kapacita se blíží naplnění a s tím jde pochopitelně ruku v ruce i naplněnost veškerých místností – učeben. Z bývalých dílen je už deset let tolik potřebná mateřská škola.

Po odchodu střední ekonomické školy z budovy školy, ke kterému došlo v loňském roce, byly během prázdnin upraveny menší učebny, a tak vznikly (částečně i svépomocí) dvě třídy pro praktickou výchovu – malé dílny a cvičná kuchyňka.

Během první hodiny pracovních činností měli žáci osmých ročníků za úkol smontovat si židle (z nejmenovaného obchodního domu), na kterých budou sedět během školního roku. Není nad praktickou výuku – jednou (při zařizování vlastního bytu) se to jistě bude všem chlapcům hodit!

Mgr. Daniel Vysloužil, ředitel ZŠ Tupolevova

Foto archiv školy

Jste zde: Úvod > Komunitní plánování > Není nad praktickou výuku v nové dílně a kuchyňce