Pomoz mi, abych to dokázal sám!

STR18 POMOZ MI MONTESSORI 1Milí příznivci montessori pedagogiky, školku Klubu Montessori čekají zanedlouho příjemné změny, se kterými bychom vás chtěli seznámit.

V letošním roce byla navázána spolupráce s místní MŠ Domeček, která poskytne své zrekonstruované prostory a zaštítí další činnost montessori školky.

Klub Montessori sem přenese své dlouholeté zkušenosti s provozem, včetně personálu a dětí, a své neutuchající nadšení. Díky spojení sil bude možno dětem a rodičům nabídnout montessori školku rodinného typu.

Od 17. července 2017 až do konce prázdnin bude ve školce probíhat prázdninový provoz – děti se budou bavit, hrát si na čerstvém vzduchu a chodit do přírody tak, aby si léto užily naplno.

V pondělí 4. září bude zahájen nový školní rok a s ním i práce podle ŠVP Montessori předškolní vzdělávání.

STR18 POMOZ MI MONTESSORI 2Pozitiva tohoto alternativního směru snad již není nutno uvádět, mimo jiné mezi ně patří podpora smyslu pro zodpovědnost, samostatnosti, schopnosti koncentrace, spolupráce mezi dětmi a pozitivního vztahu k přírodě.

Děti ve školce naleznou ideální pohodové prostředí a respektující přístup, ve stálém kolektivu pak možnost individuálního rozvoje. Jelikož je školka zapsaná v Rejstříku škol MŠMT, mohou zde děti absolvovat nově zavedenou povinnou předškolní docházku.

Na podzim bude nově otevřena i montessori miniškolka pro děti od 18 měsíců. Věříme, že se nám bude na novém místě dařit, a tak nám, prosím, držte palce!

Text a foto Markéta Čurdová, Klub Montessori

Jste zde: Úvod > Nejčtenější > Pomoz mi, abych to dokázal sám!