Mladí hasiči absolvovali extrémní závody

STR20 MLADI HASICI KVETEN 2017 1Mladí hasiči z Letňan se zúčastnili v neděli 7. května 2017 soutěže Gladiátor race a Kids gladiátor race v Milovicích.

Jednalo se o běžecký závod na vzdálenost šest až deset kilometrů v extrémním terénu (bahno, voda, prudké výběhy, hustý les) doplněný o spoustu přírodních a umělých překážek (cca 20 až 30, např. brodění bahnem, skok do vody, šplh, bariéry, ohnivé a lanové překážky aj.).

V závodě Gladiátor race, který měřil osm kilometrů a měl 25 překážek, startovali Vojtěch Hospodka a Anička Hospodková v kategorii junioři a s nimi Lukáš Vilinger v kategorii dospělí. Nejlépe z této trojice se umístil Vojta Hospodka – na 93. místě mezi všemi závodníky Gladiátor race a na místě 7. v kategorii junioři.

Ani Anička Hospodková a Lukáš Vilinger si nevedli špatně, díky vzájemné podpoře se Anička umístila celkově na 471. místě a v kategorii juniorky na místě 7. Lukáš doběhl celkově na 467. místě, ve své kategorii (muži) skončil na 228. místě. Vojta ani Anička nejsou v tomto závodě žádnými nováčky, neboť oba se 29. dubna zúčastnili obdobného závodu Spartan race v Koutech nad Desnou. Zde Vojta obsadil 1. místo.

V Kids gladiátor race startoval také Karel Slavata, který tento závod absolvoval poprvé a se svým časem se umístil na 94. místě.

V dubnu a květnu se mladí hasiči připravovali na závody v požárním útoku, které se konaly v Praze – Řepích, a zároveň na první kolo závodu dorostu v Třebonicích. Tento závod je prvním krokem pro postup na Mistrovství ČR v požárním sportu, které se letos koná ve Zlíně.

Vedle uvedených závodů se koncem května mladí hasiči zúčastnili akce Letňany nejen dětem, na kterou připravili soutěže a ukázky své činnosti.

Text a foto Lucie Vilingerová, vedoucí oddílu Mladých hasičů

STR20 MLADI HASICI KVETEN 2017 2

STR20 MLADI HASICI KVETEN 2017 3

STR20 MLADI HASICI KVETEN 2017 4

Letňanští závodníci (zleva): Vojta Hospodka, Lukáš Vilinger a Anička Hospodková, dole Karel Slavata.

Jste zde: Úvod > Nejčtenější > Mladí hasiči absolvovali extrémní závody