Střípky z letňanských školek a škol (10/2017)

Hurá do školy!

STR18 HURA DO SKOLY ZARI 2017Je již tradicí, že v první den nového školního roku je před každou školou spousta dětí a rodičů. V pondělí 4. září 2017 tomu nebylo jinak ani před Základní školou Fryčovická.

Slavnostního zahájení školního roku 2017/18 ve školní tělocvičně se – společně se svými prvňáčky – zúčastnila nejméně stovka rodičů. Školáky přivítala ředitelka školy Hana Nytrová a její zástupkyně Naďa Lukáčiková, za městskou část Praha 18 pak zástupce starosty Oldřich Miffek.

Prvňáčci se za asistence nových kamarádů z deváté třídy rozdělili a pod vedením učitelek Márie Gejdošové, Dany Mudrochové, Jany Lukášové a Lucie Brouškové odcházeli v různě barevných čepičkách do svých tříd. Určitě na svůj první den ve škole budou vzpomínat.

Text Naděžda Lukáčiková, ZŠ Fryčovická

Ilustrační foto PIXABAY.com

 

Škola ve Fryčovické získala nové učebny

V průběhu prázdnin se proměnily staré nevyužívané prostory v Základní škole Fryčovická, sloužící dříve jako sklady, ve dvě nové učebny a sociální zařízení.

Rekonstrukci prostor zajistil a financoval zřizovatel školy, městská část Praha 18, o vybavení nových učeben pro žáky prvních tříd se pak postarala škola – resp. ředitelka školy Hana Nytrová se svým týmem. Vše se stihlo do konce prázdnin, a tak se mohly ve Fryčovické na začátku nového školního roku otevřít pro prvňáčky celkem čtyři třídy.

Text –om–

Foto Tomáš Proněk

STR18 SKOLA VE FRYCOVICKE MIFFEK

V první školní den provedla ředitelka Hana Nytrová novými prostory zástupce starosty a člena školské rady Oldřicha Miffka.

 

Už je září v kalendáři, vesele jdeme do školy…

STR18 UZ JE ZARI V KALENDARI BARINOVA LEPSI IMG 0278Opravdu zvesela šly děti do Mateřské školy Rychnovská, ZŠ a MŠ Gen. F. Fajtla DFC. Školní rok pro ně začal v nově opraveném prostředí. Třídy prodělaly během prázdnin velkou změnu. Na děti čekaly nové podlahy, sádrokartonové podhledy a každá třída dostala barevnou výmalbu sladěnou s jejím názvem, třeba motýlci modrou.

Rekonstrukce byla rozsáhlejší, než se původně očekávalo, a mohla být provedena jen díky pochopení zřizovatele.

Všechny děti a učitelský sbor proto děkují městské části Praha 18 za financování všech uvedených vylepšení své školky.

Text a foto Jitka Bařinová, vedoucí učitelka MŠ Rychnovská

Jste zde: Úvod > Nejčtenější > Střípky z letňanských školek a škol (10/2017)