Baví mě skloubení všeho dohromady

Úspěch pro mě je, že mohu mít vše: rodinu, zdravé děti, oporu v příteli a práci, co miluji, tvrdí Leona Kvasnicová

STR12 QASHA 1Na své facebookové adrese má 2.222 lajků; samé dvojky, ve svém oboru je však jedničkou, absolutní profesionálkou. Není snadné vyjmenovat všechny aktivity, jimiž se může prezentovat letňanská občanka Leona Qaša Kvasnicová. Za všechny jmenujme alespoň tři: profesionální tanečnice, choreografka a umělecká vedoucí vlastní taneční skupiny If.

Je pravdou, že jste založila už ve svých patnácti letech taneční skupinu?

První skupinu jsem založila v sedmnácti letech. Pro ni jsem již tvořila choreografie i vedla taneční tréninky. Možná právě proto, že jsem začala velmi brzy, jsem teď tak daleko.

Založila jste ale také vlastní taneční styl. Co je vlastně street funk? Tanec na ulici?

Street funk jako styl tance, tedy můj styl tance, jsem si nechala patentovat. Tedy jeho název, poněvadž jsem byla jednou z prvních průkopnic street dance u nás. Hodně lidí mě kopírovalo, bez mého souhlasu učilo moje choreografie, a to mi vadilo a přišlo neetické. Byla to taková obrana proti hloupému chování těch, co chtěli být potažmo také úspěšní.

Působila jste či působíte v prestižních tanečních souborech, ale také coby sólistka divadel v Praze i Bratislavě. Co vás z toho nejvíc naplňuje?

Baví mě skloubení všeho dohromady. Choreografování, interpretace, lektorování. Naplňuje mě právě to, že mohu být v krásném oboru tance pokaždé na jiném místě.

Z pozice choreografky jste se podílela na velmi sledovaných televizních soutěžích SuperStars či StarDance. Platí, že klíčem k popularitě je televizní obrazovka?

Určitě, k popularitě ano. Tady jsou média nezbytná. Ale ne ke kvalitě. Bohužel to jde někdy proti sobě. Ne všechno a všichni, co a koho vidíme na obrazovkách, patří ke skutečné špičce v oboru.

STR12 QASHA 2Jste nepochybně úspěšnou ženou a úspěch je mantrou současnosti. Vnímáte to také tak?

Hezká otázka… Já to mám postavené jinak. Pro mě je úspěch být šťastná! A je jedno, co to je. Pro mě to znamená, že mohu mít vše: rodinu, zdravé děti, oporu ve svém příteli a práci, kterou miluji. Na tom, abych byla vyfocena v deníku Blesk, si nezakládám.

Coby hodně vytížená žena, svádíte vnitřní boj, jak rozdělit čas mezi profesní závazky a děti, případně jiné aktivity?

Snažím se stíhat vše, jak mohu nejlépe. Doba s sebou nese velkou časovou zátěž pro všechny. Nejsem výjimkou. Především ale nechci nikdy ošidit své děti.

Vystoupíte opět na letňanském plese?

Ráda bych vystoupila, pakliže mě někdo pozve.

Jsou podle vás Letňany v něčem výjimečné oproti jiným městským částem?

Letňany mám ráda, žiji zde přes dvanáct let. Nějakou dobu jsem byla v zastupitelstvu. Myslím, že by prospělo, kdyby se více činilo, než schůzovalo, a na pověřených místech byli odborníci.

Tématem měsíce října byly v naší zemi parlamentní volby. Jaký je váš společenský postoj – jste pro ještě více Evropy, nebo naopak pro zachování a rozvíjení národních hodnot a tradic?

Vždy je něco za něco. Autentičnost je důležitá, ale i to, aby se měli lidé v této době dobře. Pokud k tomu pomůže více Evropy, proč ne?

Vaše životní krédo?

Těch by bylo… Hezky to řekl jeden americký teolog, znělo to asi takto: „Ať mám klid přijímat věci, které změnit nemohu. Ať mám odvahu změnit věci, které změnit mohu a ať mám moudrost poznat rozdíl.“ Věřím na zákon zachování energie a přitažlivosti.

Interview Denis Postler

Foto archiv Leony Kvasnicové

 

Leona Kvasnicová

narozena: 23. prosince 1972 v Brně

přezdívka: Qaša

vzdělání: JAMU – taneční pedagogika, HAMU – choreografie, Rotterdamse Dansacademie v Holandsku – interpretace

profesní úspěchy a ocenění: z mnoha např. 1. místo v Choreografické soutěži v Olomouci 1998, mistr republiky v disco dance solo, 1. místo v soutěži Taneční scéna v Brně atd.

v současnosti: profesionální tanečnice, choreografka a umělecká vedoucí vlastní taneční skupiny If, projekt Vivaldianno, muzikál Ples upírů (choreografie, sólová role)

občankou Letňan: od roku 2005

děti: Matěj (12 let) a Kryštof (6)

 

STR12 QASHA 3

STR12 QASHA 4

STR12 QASHA 5

STR12 QASHA 6

Jste zde: Úvod > Nejčtenější > Baví mě skloubení všeho dohromady