Slovo starosty (3/2018)

KABICKY STAROSTA NOVAMáme staronového prezidenta. Našemu prezidentskému vítězi upřímně blahopřeji. Ne proto, abych na sebe upozornil, ale protože oceňuji jeho um. Přestože se mi mnoho politických tahů pana prezidenta nelíbí, a stejně tak ani některé jeho veřejné projevy, respektuji demokratický názor většiny a nehodlám přilévat olej do prezidentsko-volebního ohně, který rozdělil společnost na My a Oni.

Za touto rivalitou nestojí sociální rozdíly, ale pocity vzájemné nedůvěry, které jsme si připustili. Stejně tak i zde, na našem komunálním dvorku, se někteří snaží o podobné rozdělení do skupin a fragmentaci naší letňanské společnosti. Jednotlivé skupiny tak stojí proti sobě v lokálních problémech a přichází s domnělými řešeními, která v sobě velmi často nemají špetku ratia.

A tak tu máme třeba střet skupin Nová výstavba vs. Stará zástavba, jsou tu Ti, kteří mají nejen jeden automobil, ale i tři, pak tu jsou také Ti, kteří nemají žádný vůz, skupina Máme rádi děti a nevadí nám hluk z hřiště oproti skupině Ti, kteří se s existencí hřiště pod okny nesmířili ani po deseti letech jeho existence.

Mohl bych pokračovat, ale podstatou je snaha posílit nejen vaši důvěru vůči sobě samým a vůči nám, ale také respekt k okolí, k místu, kde žijete, a lidem, vedle nichž, žijete.

Budu se snažit ještě více vám vysvětlovat jednotlivá komunální témata včetně souvislostí a posílit či zcela vytvořit pocit vzájemné důvěry. Práce na důvěře je skvělá, když existuje dialog, když se partneři respektují nejen v argumentech a když jsou ochotni připustit i vlastní omyl. Věřte, stojí to za to – nerozdělovat se, nestavět zákopy a bariéry… A na tom budu usilovně pracovat. Nepotřebuji zvítězit, ale potřebuji mít pocit, že naše společná práce má smysl a vy se nebojíte obhájit svůj názor.

Přeji vám hezký měsíc knihy, ať už s ní, nebo bez ní.

Ivan Kabický

starosta

Jste zde: Úvod > Nejčtenější > Slovo starosty > Slovo starosty (3/2018)