Slovo starosty (4/2018)

Milé čtenářky, vážení čtenáři,

KABICKY STAROSTA NOVAv minulém měsíci nastalo astrologické jaro, a duben se tak stal už plnohodnotným jarním měsícem, kdy podle pranostiky klimatické podmínky dovolují opustit zimní úkryty i hadům a štírům. U nás s jarem vylézají nedostatky úklidu po zimní údržbě a po psích miláčcích (tradice je tradice…) a nám nezbývá než dát Letňany zase do pucu.

Jsme na to připraveni nejen technickou výbavou, ale i financemi, neboť jsme schválili rozpočet pro letošní rok, což je nejdůležitější a nezbytný základ každé městské části. V rozpočtu jsme pamatovali nejen na náklady spojené s úklidem, ale i na obnovou vegetační zeleně – například ve vnitrobloku Mateřské školy Malkovského a ve vnitroblocích při ulicích Šumperská a Vítkovická.

Ani letos nevynecháme revize dětských hřišť a sportovišť spojené s navezením nového písku a připravíme návrhy na doplnění mobiliáře, nejen v části nové bytové výstavby, na které upozorňujete.

V duchu měsíce bezpečnosti se zaměříme na bezpečnost dětí a doplnění dopravních prvků, ať už je to obnova vodorovného dopravního značení přechodů, nebo jejich osvětlení. S tím také souvisí po mnoho let odkládaný projekt veřejného osvětlení v ulici Příborská, který má být konečně letos realizován.

S příchodem jara nám do Letňan vstupuje i nový fenomén – petice. A tak tu máme například petici za „odtržení“ území sídliště Nový Prosek od Letňan, podepsanou paradoxně z devadesáti procent obyvateli ze starého letňanského sídliště, tedy ne těmi, kterých se to týká, jak by se dalo u takové věci předpokládat.

Jestliže se vy, občané, domníváte, že právě toto je nosné téma života v Letňanech a je to základní změna, která se zde má udát, já jsem zcela jiného názoru. Integrita území je podobná jako integrita rodiny, tedy soužití se všemi plusy a mínusy.

Dávám proto přednost výstavbě nového pavilonu Základní školy Tupolevova a přípravě rekonstrukce nové mateřské školy v Místecké, či výstavbě nových parkovacích míst ve Fryčovické.

Přeji vám krásné dubnově jarní zážitky.

Ivan Kabický

starosta

Jste zde: Úvod > Nejčtenější > Slovo starosty > Slovo starosty (4/2018)