Ukliďme svět, ukliďme Česko 2018

UKLIDME CESKO 2018 INFOUkliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky a dokonce na pár místech mimo ni.

Úklid bude probíhat v Letňanech v sobotu 7. dubna 2018 v lokalitě Příborská, Dobratická, Tupolevova, Chlebovická, Bukovská a dle Vašich dalších podnětů. Sraz u ZŠ Tupolevova, akce proběhne od 9 do cca 13 hodin.

Cílem akce je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Jak to funguje?

Počet členů organizačního týmu lze spočítat na prstech jedné ruky. Největší podíl na celé akci máte ovšem vy – naši dobrovolníci. Jen díky vám je totiž možné úklidovku úspěšně uskutečnit v takovém rozsahu.

Srdcem akce jsou dobrovolní organizátoři místních úklidů. To jsou lidé, kteří se chopí zodpovědnosti a zorganizují úklid v místě, které si sami určí. Od začátku až do konce se pak starají o hladký průběh akce.

My jim k tomu poskytujeme naše know-how, v době hlavních úklidových vln (předem ohlášených velkých úklidů na jaře a na podzim) také pevné pytle na sesbíraný odpad a kdykoliv během roku veškerou další potřebnou podporu.

Organizátoři mají „pod palcem“ skupinku dobrovolníků. Ti vyplní registrační formulář a na interaktivní mapě úklidů si vyberou jim nejvíce sympatickou skupinu, ke které se připojí. V termínu akce se pak sejdou na „místě činu“ a uklidí. Společně.

Významný podíl na uskutečnění akce mají také všichni, kteří nás podporují, a to ať už finančně, materiálně anebo mediálně.

Kdo uklízí?

UKLIDME CESKO 2018 LOGOUklízíme všichni. Společně. V jeden den. Do úklidových akcí se zapojují lidé ze všech koutů České republiky. Uklízejí školáci, politici, úředníci, skauti, děti z dětských domovů, vysokoškoláci, důchodci, programátoři, lékaři, prodavači, ekologové, turisti, pejskaři, pankáči … Prostě všichni, na koho si vzpomenete. Uklízíme společně!

Pro naši orientaci a kvalitnější přípravu akce rozlišujeme základní typy úklidů. Jsou to úklid zájmové skupiny, obecní úklid, školní úklid a firemní úklid. Od sebe se liší především osobou organizátora akce, pravděpodobnými účastníky a tím i nároky kladenými na nás pořadatele.

 

 

 

UKLIDME CESKO 2017 PLAKAT

Jste zde: Úvod > Sídliště a životní prostředí > Ukliďme svět, ukliďme Česko 2018