Aquacentrum Letňany Lagoon: bez dotací to nejde

STR30 AQUACENTRUM 1Plavecký bazén Letňany Lagoon poskytuje svoje služby návštěvníkům již od roku 2000 a svým významem patří k největším a nejnavštěvovanějším sportovním zařízením ve spádové oblasti Prahy 18.

Bazén byl postaven na žádost Rady MČ Letňany z roku 1999, přičemž hlavními iniciátory jeho vybudování byli dlouholetý starosta Letňan Josef Dobrý a místostarosta Oldřich Miffek kteří požadovali výstavbu bazénu jako kompenzaci za stavební zatížení obce při budování Obchodního centra Letňany. Tesco Store ČR následně vybudovalo do roka a do dne na vlastní náklady za 145 milionů korun stávající podobu plaveckého bazénu, která funguje již dlouhých 17 let.

Realitou provozu plaveckých bazénů je (z důvodů vysokých nákladů na energie) jejich ztrátovost. Provoz se tak neobejde bez finanční podpory jak veřejných, tak soukromých subjektů. Finanční prostředky vložené do výstavby bazénů se soukromým investorům nikdy nevrátí, a proto jsou investice ve většině případů zajišťovány z veřejných prostředků obcí a měst nebo z dotačních programů EU.

Číst dál: Aquacentrum Letňany Lagoon: bez dotací to nejde

TJ Avia Čakovice pořádá nábor do oddílu házené

STR34 TJ AVIA CAKOVICE HAZENAMáte doma holku nebo kluka ve věku od 10 do 13 let? Má vaše dítě rádo hry s míčem a kolektivní sporty? Chcete pracovat na jeho fyzické přípravě? Pokud jste na všechny otázky odpověděli ano, tak se s ním přijďte podívat na trénink oddílu národní házené.

Co oddíl nabízí?

• tři zkušební tréninky zdarma

• tréninky 1x až 2x týdně podle zařazení do jednotlivých oddílů

• podle šikovnosti do půl roku zapojení do aktivní hry/zápasů a turnajů o víkendech

Číst dál: TJ Avia Čakovice pořádá nábor do oddílu házené

Holky to dokázaly. V Letňanech se bude hrát extraliga!

STR34 HOLKY TO DOKAZALY SQUASHSquashistky letňanského sportovního klubu Squash Modrý Svět opět ovládly tabulku první ligy a postoupily do baráže o extraligu.

V té se utkaly s ostravskými extraligovými hráčkami. První náročnou bitvu sice kapitánka Jana Sigačevová prohrála 2:3 na sety, nicméně na kurtu nechala maximum.

Poté nastoupila jednička týmu Tereza Elznicová. Za stavu 0:2 na sety to nevypadalo dobře, ale Tereza se pak rozjela a podařilo se jí snížit na 1:2. Nejtěžší chvilka přišla ve čtvrtém setu, kdy měla soupeřka za stavu 9/10 mečbol, který mohl ukončit celou baráž v náš neprospěch. Tereza však náročnou chvíli zvládla, čtvrtý set otočila a rozhodující pátý set zcela ovládla: 1:1 na zápasy.

Číst dál: Holky to dokázaly. V Letňanech se bude hrát extraliga!

Jste zde: Úvod > Sport