Surf Aréna: mořská vlna pro indoor surfování

STR27 SURF ARENA EX3 uV letošním roce vyroste v Letňanech další výjimečná stavba, Surf Aréna Praha. Jedná se o první instalaci interiérového surfařského simulátoru – zařízení na pomezí sportu, rodinné a společenské zábavy – ve východní Evropě. Tato atrakce je vhodná pro širokou veřejnost všech věkových kategorií, od dětí až po seniory.

Objekt Surf Arény bude situován v areálu OC Letňany v sousedství Aquaparku Letňany Lagoon, Ice Areny a Sportovního centra Praha a bude zahrnovat budovu Surf Arény s parkovištěm a přilehlými zelenými plochami. Třípodlažní objekt bude disponovat i visutou letní terasou.

Nebudou tu chybět bar a restaurace či prodejna surfařské módy a doplňků, dále tu bude pódium pro kulturní programy – pořádání menších koncertů, módních přehlídek a společenských akcí.

Většinu hlavních prostor objektu Surf Arény však bude zabírat technologie vodní vlny. Při indoor surfingu může zákazník již po úvodní několikaminutové instruktáži za doprovodu zkušeného instruktora začít s tzv. body boardingem, tj. s kontrolovaným surfováním vleže na surfařském prkně. Po několika jízdách pak může pokračovat v nácviku jízdy vestoje. Tento způsob jízdy již dává surfaři silný zážitek z vodního proudu.

Indoor surfing se stal v poměrně krátké době svébytným sportem, ve kterém se pořádají mezinárodní soutěže, často spojené s hudební produkcí a společenskými akcemi. Profesionální sportovní výkony jsou předmětem značného mediálního zájmu.

Základním nabízeným produktem arény bude tzv. poukaz, přesně definovaný časový úsek surfování za doprovodu instruktora, který bude obsahovat úvodní patnáctiminutovou instruktáž, veškeré potřebné vybavení, surfovací časový úsek za doprovodu instruktora a následný rozbor jízdy na základě pořízeného videozáznamu.

Další nabídka bude zahrnovat například rodinné balíčky nebo exkluzivní lekce, při nichž bude trenažér využíván pouze jedním zákazníkem anebo uzavřenou skupinou. Zařízení pojme maximálně 12 jezdců (v jedné hodině), ti se budou střídat v jednotlivých jízdách, surfovat budou moci i dvě osoby najednou.

Hlavní klientelou zařízení by měli být děti a mládež, sportovci z oblasti snowboardingu, skateboardingu a surfingu, turisté, rodiny s dětmi, ale zařízení budou moci přirozeně využívat ke svým akcím i firmy a korporátní klientela.

Investorem projektu je společnost Surf Aréna. V současnosti se připravuje vydání stavebního povolení, stavební práce by měly být zahájeny koncem března 2014. Oficiální otevření pro veřejnost je naplánováno na podzim 2014.

-red-

Ilustrační foto Surf Aréna Praha

STR27 SURF Arena I2 u

Jste zde: Úvod > Sport > Surf Aréna: mořská vlna pro indoor surfování