Fotbalový klub Bohemians Praha provádí nábor dětí a mládeže po celý rok

fotbal nabor deti BohemiansCelkem devět mládežnických družstev provozuje fotbalový klub Bohemians Praha se sídlem na pomezí Letňan a Střížkova. Jeho A-tým mužů přitom oplývá mnoha zkušenými hráči, bývalé reprezentanty nevyjímaje, s nimiž v letošní sezoně útočí na postup z II. ligy do nejvyšší soutěže. To ale neznamená, že by zanedbával péčí o jejich budoucí následovníky

Práce s dětmi je tak trochu o něčem jiném, než s dospělými fotbalisty na vrcholu jejich kariéry. Žádná mediální sláva a popularita, žádné kamery, mikrofony a tiskovky, jen „neviditelné“ mravenčí úsilí a navíc starost o to, aby byl v každé z věkových kategorií dostatek hráčů. Z toho důvodu klub provádí nábory dětí, které mají zájem o fotbal.

„Nábor probíhá celoročně, sami od sebe k nám ale rodiče s dětmi chodí málo. Proto dáváme do škol v Letňanech, na Střížkově, na Proseku, ale třeba i ve Vysočanech letáky, na nichž zveme kluky, ať k nám přijdou a zkusí to,“ tvrdí jeden z trenérů zdejší mládeže Radomil Klouček, který je vedoucím týmu mladšího dorostu Bohemians Praha a pomáhá také sekretáři s agendou. O nábor nových elévů se stará společně s trenéry Barešem a Cinkou.

Děti se připravují třikrát týdně pod dohledem zkušených trenérů v příjemném prostředí sportovního areálu v Lovosické ulici s hřištěm, které disponuje velmi kvalitním umělým trávníkem. „Každý mládežnický tým má svou kabinu po celý rok, kde si kluci mohou nechat svoje věci. To je komfort, který je tu pro ně vytvořen,“ tvrdí pan Klouček. Až bude zázemí klubu kompletně hotové, péče o mládež se posune ještě dál. Zdejší dorostenci zatím působí v pražském přeboru.

Nejmenší, pěti a šestiletí fotbalisté jsou soustředěni v tzv. předpřípravce, kde se teprve seznamují s míčem, ale ještě nehrají pravidelné soutěže, jen turnaje s názvem Minicup.

„Tyto turnaje objíždí s dětmi pan Cinka,“ říká Radomil Klouček. A pokračuje: „Já objíždím okolní vesnice, jako například Třeboradice a Hovorčovice a sleduji mladé hráče v nižších soutěžích. To jsou samozřejmě už větší kluci. Čím víc mladých hráčů sem přivedeme, tím lépe. Můžeme pak rozdělit jednotlivé ročníky.“

Získávat stále nové a nové kluky, zapálené pro fotbal, je však rok od roku obtížnější. „Velké kluby dělají nábor dětí v určitý konkrétní den, což se nám prozatím neosvědčilo. Rodiče často vozí děti autem třeba i přes celou Prahu, jen aby mohli říct, můj kluk hraje ve Spartě či ve Slavii. S tím nemůžeme nic dělat, navíc populace ve zdejší lokalitě obecně stárne, a pak je tu v posledních letech ještě velká konkurence florbalu, jemuž se věnuje stále víc dětí,“ dodává Radomil Klouček.

Kontakty na trenéry mládeže Bohemians Praha: p. Klouček 724 359 030, p. Bareš 607 958 606.

-dp-

foto: archiv Radomila Kloučka

Jste zde: Úvod > Sport > Fotbalový klub Bohemians Praha provádí nábor dětí a mládeže po celý rok