Letňanský šerm bodoval doma i ve světě

STR29 LETNANSKY SERM BODOVAL 1Za účasti 79 šermířů z České republiky a ze Slovenska proběhl v prostorách letňanské BB Areny ve dnech 3. a 4. února 2018 turnaj Českého poháru v šermu kordem. Závodníci domácího klubu SC PRAHA v něm dosáhli vynikajících výsledků.

Mezi kadety (U17) zvítězil Matyáš Brykner, bronz přidal Jiří Salzer, 6. místo obsadil Robert Klaus, sedmou pozici pak Matěj Salzer a na osmém místě skončil Jonáš Kalus. Mezi juniory (U20) obsadili závodníci SC dokonce všechny medailové pozice. Opět zvítězil Matyáš Brykner, stříbro vybojoval Matyáš Pavlík, bronz Jan Ernée a 6. místo Matěj Salzer.

Matyáš Brykner svými výsledky potvrdil formu před březnovým Mistrovstvím Evropy v Rusku, kam se kvalifikoval společně s Veronikou Bieleszovou, Kateřinou Červenkovou a Ester Vincencovou.

Klub SC Praha tak dostal symbolický dárek k 26. výročí svého založení (3. 2. 1992). Zakladatel klubu, reprezentační trenér Jiří Beran, byl navíc v lednu 2018 uveden Českým olympijským výborem do Síně slávy profesionálních trenérů!

Pod jeho vedením získalo družstvo ČR – mimo jiné – bronzové medaile na ME 2017 v Tbilisi, zvítězilo na SP ve Vancouveru 2017 a Jiří Beran mladší se kvalifikoval na LOH 2016 v Riu. Za gesto, které předvedl při zápase (opravil rozhodčího, jenž mu uznal zásah), získal Jiří Beran ml. nejen hlavní Cenu Fair Play od ČOV (Český olympijský výbor), ale na kongresu v Dubaji i Cenu Fair play od FIE (Mezinárodní šermířské federace).

SC Praha je s více jak 200 členy největším šermířským klubem v České republice. Kromě tohoto sportovního klubu, který sídlí v hale BB Arena v Letňanech, funguje od loňského září také kroužek šavle, který má své zázemí v tělocvičně Základní školy Tupolevova.

Budete-li mít zájem, rádi vás mezi sebou přivítáme.

Text Martin Čapek, trenér SC PRAHA ŠERM

Foto archiv autora a Olaf Deutsch (turnaj)


STR29 LETNANSKY SERM BODOVAL 2

Domácí závodníci dosáhli v Českém poháru v šermu kordem vynikajících úspěchů.


STR29 LETNANSKY SERM BODOVAL 3

Reprezentační trenér Jiří Beran byl v lednu t. r. uveden Českým olympijským výborem do Síně slávy profesionálních trenérů. (vlevo Jiří Beran ml.)

Jste zde: Úvod > Sport > Letňanský šerm bodoval doma i ve světě