Týden hokeje v Letňanech: hledání nového Jágra

STR31 TYDEN HOKEJE 1Téměř čtyři desítky více či méně odvážných capartů, z nichž někteří si navlékli boty s bruslemi a učinili své první krůčky na ledě poprvé v životě, přivedli rodiče na akci s názvem Týden hokeje v pátek 26. ledna 2018 do letňanské Ice Areny.

Týden hokeje pro děti od čtyř do osmi let, pořádaný Českým svazem ledního hokeje, se koná na zimních stadionech po celé republice a letos měl na pořadu třetí ročník.

Zde si děti bez rozdílu dovednosti bruslení vyzkoušejí, jaké to je, být hokejistou.

Tatínkové a maminky zase získají bližší informace o tom, co obnáší mít doma malého hokejistu a jaký je přínos tohoto sportu pro fyzický a osobnostní rozvoj jejich ratolestí.

Také letňanští Letci pořádali akci už potřetí, předtím to bylo loni v lednu a v září. „Je to skvělá věc pro celý český hokej i konkrétně pro Letňany. Třeba právě tady najdeme nového Jágra,“ svěřil se pro čtenáře Letňanských listů Frank Kučera, syn majitele klubu a olympijského vítěze z Nagana Františka Kučery. Dění a hemžení v Ice Areně řídil přímo na ledě a přitom ještě stíhal odpovídat na dotazy rodičů.

STR31 TYDEN HOKEJE 2Další trenéři Jan Mišner, Ladislav Kadaně a Michal Pařík se o děti starali v tělocvičně fitness centra.

„Děti, které sem přišly a chtějí zůstat, zařadíme do přípravky. Já mám na starosti první třídu s dvaatřiceti dětmi,“ doplnil Frank Kučera. Společně se svými pomocníky nové elévy učil různým základním dovednostem, především jak stát na bruslích a pohybovat se na nich.

První trénink v životě měl pro malé sportovce docela pestrý průběh. A na památku si odnesli dres v barvách reprezentace, s nímž už mohli trénovat přímo na ledě.

Novopečení hokejisté také odcházeli z Ice Areny s rozzářenýma očima. A nejen oni, nadšení dávali mnohdy najevo i jejich rodiče.

Týden hokeje napíše v Letňanech svůj další díl letos v září.

Text a foto Denis Postler


STR31 TYDEN HOKEJE 3

Frank Kučera, syn majitele klubu a olympijského vítěze z Nagana Františka Kučery

STR31 TYDEN HOKEJE 4

STR31 TYDEN HOKEJE 5

STR31 TYDEN HOKEJE 6

STR31 TYDEN HOKEJE 7

STR31 TYDEN HOKEJE 8

STR31 TYDEN HOKEJE 9

STR31 TYDEN HOKEJE 10

STR31 TYDEN HOKEJE 11

STR31 TYDEN HOKEJE 12

STR31 TYDEN HOKEJE 13

STR31 TYDEN HOKEJE 14

STR31 TYDEN HOKEJE 15

Jste zde: Úvod > Sport > Týden hokeje v Letňanech: hledání nového Jágra