V Metropolitním plánu nahlédnete do budoucnosti

STR4 POHLED NA OC Z DALKY

Možná jste si všimli barevných plakátů, které hlásají, že Praha připravuje Metropolitní plán. A možná jste si říkali – nu dobrá, ale co já s tím?

Takový plán velkého města je jistě významný, velmi odborný a nepochybně zajímá plánovače, stavebníky, dopravní experty…, ale co na tom může změnit normální Pražan?

Každý obyvatel má mnoho důvodů se o nový územní plán Prahy zajímat. Přinejmenším někde bydlí, pracuje. Kvalitu jeho života přece prostředí ovlivňuje. Raději půjde do práce parkem než kolem zpustlých průmyslových areálů. Jistě ho zajímá, zda v jeho sousedství vyroste moderní bytová čtvrť nebo živé obchodně – administrativní centrum.

Číst dál: V Metropolitním plánu nahlédnete do budoucnosti

Šťastná třináctka? Letňanští vsadili na tvrdý trénink a získali stříbro

STR4 ZELEZNAK 2018 1

Původně amatérská akce pro dobrovolné hasiče z Prahy se změnila v celorepublikové profesionální klání

Právě letos je tomu 12 let, kdy hasiči z Letňan uspořádali první ročník soutěže O putovní pohár starosty Letňan, Letňanský Železňák – Fire and Rescue Cup.

Tehdy šlo o pilotní projekt, díky němuž měly jednotky požární ochrany na území Prahy jedinečnou možnost zkusit si nanečisto zinscenované zásahy, a tak se lépe připravit na svou – tak náročnou – činnost.

Roky plynuly a Letňanský Železňák nabíral na profesionalitě, letošní ročník už byl pečlivě a perfektně připravenou soutěží pro šestnáct zásahových jednotek dobrovolných hasičů z několika krajů České republiky.

Číst dál: Šťastná třináctka? Letňanští vsadili na tvrdý trénink a získali stříbro

Jste zde: Úvod > Téma měsíce