Letňanské listy 10/2011 - Téma měsíce

Letňanští sportovci vyhráli Olympiádu seniorů

olympiada-senioru-1-2011

Z pohledu organizátorů
Pohár pro vítěze zůstal „doma“

U příležitosti Mezinárodního dne seniorů, který i letos připadl na 1. října, uspořádala městská část Praha 18 nultý ročník sportovního klání mezi seniorskými výběry čtyř městských částí. Po bojích v sedmi disciplínách si nakonec putovní pohár pro vítěze odnesli domácí reprezentanti.


olympiada-senioru-2-2011Čtyři družstva, sedm disciplín
Sportovní areál na Proseku, ve kterém své domácí zápasy hraje mimo jiné druholigový fotbalový klub Bohemians Praha, přivítal ve středu 14. září historicky první Olympiádu pro seniory. Patnáctičlenná družstva z Letňan, Čakovic, Kbel a Prahy 9 vyslala své zástupce do zápolení v sedmi disciplínách. Soutěžilo se v navlékání korálků, ruských kuželkách, kopu na branku, hodu míčkem, házení kroužků na terč a dámě, poslední disciplínou byl pétanque. Za bedlivého dohledu fandících kolegů soutěžilo v každé disciplíně hned několik členů z každého týmu,
všechna zúčastněná družstva nakonec v pěkném letním počasí vybojovala alespoň jednu zlatou medaili.

Za Letňany bodovali…
Z letňanského týmu si medaile z nejcennějšího kovu odnesli Miroslava Rolínková za házení kroužků na terč a Antonín Brož, který se stal vítězem turnaje v dámě. Mimo to si Letňany připsaly také dvě druhá a tři třetí místa. Hlavní trofejí byl však putovní pohár pro vítěze turnaje družstev, který Letňanští vybojovali s výrazným náskokem před družstvem Čakovic.

olympiada-senioru-3-2011

Sparta vs. Slavia
Po předání cen vítězům následovalo fotbalové utkání mezi hráči Sparty a Slavie, kterého se zúčastnili i mnozí velcí hráči české fotbalové minulosti. V utkání nastoupili například stříbrní medailisté s Mistrovství Evropy 1996 Radek Bejbl, Pavel Kuka nebo Michal Horňák. Starší generaci reprezentovali další známí fotbalisté v čele s legendárním sparťanským střelcem Janem Bergerem.


Hudba a/nebo tanec
Navzdory rušnému dopolednímu programu měla většina přítomných sportovců- seniorů ještě dostatek sil, a tak po skončení fotbalového zápasu využila možnosti poslechnout si pěknou muziku a zatančit si. Slavnostní závěr akce obstarala skupina Profil, která svým posluchačům nabídla široký repertoár písniček.


Pomáhali děti i dospělí
Poděkování za úspěšný průběh celé akce patří Sportovnímu klubu Prosek, který vytvořil pro pořádání Olympiády skvělé zázemí a postaral se jak o občerstvení, tak o ceny pro sportovce. Náš dík samozřejmě náleží i Magistrátu hlavního města Prahy, jenž měl nad akcí záštitu, dále členkám Klubu Slunečnice, které po celý den organizovaly pro zájemce malování na trička, a také žákům Základní školy Tupolevova a studentům SOŠ a SOU Praha Čakovice, kteří v rolích rozhodčích dohlíželi na regulérnost jednotlivých soutěží, případně pomáhali při dalších činnostech spojených s touto akcí.

 

Závěrem bych ráda poděkovala i všem, kteří se soutěží účastnili a oslavili tak s námi Mezinárodní den seniorů tím nejlepším způsobem - aktivně. Jménem všech, kteří se na přípravě akce podíleli, bych chtěla říci, že se již nyní těšíme na příští rok, kdy by druhý, respektive první oficiální ročník Olympiády seniorů měly opět pořádat Letňany.


Text Iveta Lojková, zástupkyně starosty
Foto Tomáš Proněk

Jste zde: Úvod > Téma měsíce > Letňanské listy 10/2011 - Téma měsíce