Nežije zbytečně ten, kdo nezištně pomáhá druhým

Paní Dana Hybšová, zakladatelka sdružení Žen po ablaci prsu, získala Cenu MČ Praha 18

STR12 HYBSOVA 1Bohulibé činnosti v podobě osvěty na poli boje žen s rakovinou prsu se věnuje už čtvrtstoletí paní Dana Hybšová z Letňan. Těžko říct, kolik už takto pomohla zachránit životů našich žen… Jejímu úsilí se dostalo v prosinci loňského roku ocenění: stala se držitelkou Ceny městské části Praha 18.

Paní Hybšová, prošla jste si sama tímto zdravotním martyriem, než jste se začala v boji s rakovinou prsu angažovat?

Ano. Bylo to v roce 1987, kdy jsem si našla bulku v pravém prsu, ale nevěnovala jsem tomu pozornost, přestože moje maminka na rakovinu zemřela. Domnívala jsem se, že mně se to nemůže stát. Až po dvou letech jsem šla na specializované vyšetření, kde mi našli nádor. Týden nato jsem už byla po operaci, kterou jsem podstoupila shodou okolností 17. listopadu 1989.

Číst dál: Nežije zbytečně ten, kdo nezištně pomáhá druhým

Běh naděje: ve středu 30. května v lesoparku

STR16 BEH NADEJE INFOMěstská část Praha 18 pořádá ve středu 30. května 2018 od 9 do 17 hodin dobrovolnou humanitární akci spojenou s veřejnou sbírkou Běh naděje.

Trať v letňanském lesoparku lze absolvovat jakýmkoliv způsobem – chůzí, během, joggingem, na invalidním vozíku, na kole, na kolečkových bruslích, s kočárkem, se psem apod., podle vlastních sil.

Akce je finančně podpořena z rozpočtu hl. m. Prahy a koná se pod záštitou radního pro oblast zdravotnictví Radka Lacka. Nebuďte lhostejní a bojujte společně s námi proti rakovině a dalším nebezpečným civilizačním chorobám!

Číst dál: Běh naděje: ve středu 30. května v lesoparku

Hlídka 4: Pravidla jsou od toho, aby se dodržovala

STR23 HLIDKA TISCHER KAISER.Poslední hlídkou letňanské služebny městské policie, kterou vám prostřednictvím Listů představíme, jsou strážníci Erik Tischer (48) a Miroslav Kaiser (40).

Tentokrát jsme si povídali o preventivní činnosti, která je de facto alfou a omegou práce městské policie.

Na úvod mi dovolte obligátní otázky: Jak dlouho sloužíte u městské policie? Jak dlouho jste v Letňanech? A proč právě osmnáctka?

Erik Tischer: Já sloužím u Městské policie Praha patnáct let, z třináct v Letňanech. Tehdy se tu zvyšovaly počty strážníků, protože se zaváděla nepřetržitá čtyřiadvacetihodinová služba, a tak jsem sem nastoupil.

Miroslav Kaiser: Já jsem u městské policie deset let, pět let jsem sloužil na Proseku, posledních pět let jsem v Letňanech. Místo jsem získal náhodou, na služebně hledali náhradu za kolegu, který odešel ze zdravotních důvodů od městské policie. Zkusil jsem to a jsem tady spokojen.

Číst dál: Hlídka 4: Pravidla jsou od toho, aby se dodržovala

Jste zde: Úvod > Z radnice