Pro rezidenční kartu si lze přijít na radnici i v sobotu: koncert je už v úterý 4. července!

GUNS N ROSES   LN2017Jak už bylo několikrát avizováno, v souvislosti s pořádáním koncertů a kulturních akcí na Letišti Praha Letňany dochází i letos k dopravním omezením.

Vždy v den konání akce/koncertu jsou uzavřeny některé pozemní komunikace a tím je omezen vjezd do Letňan.

Na základě doporučení speciálně zřízené komise Rady MČ Praha 18 a po dohodě s Policí ČR vydala Městská část Praha 18 pro své občany vjezdové rezidenční karty, které platí pro všechny uvedené akce, a to po celou dobu uzávěry, i v případě, kdy by policisté z vážných důvodů přistoupili k dřívějšímu uzavření ulic.

Další z koncertů, v tomto případě americké hardrockové skupiny GUNS N´ROSES, se koná již v úterý 4. července 2017.

Nemáte-li tedy ještě rezidenční vjezdovou kartu a víte, že budete v uvedený den vyjíždět/vjíždět z/do Letňan, určitě si ji vyzvedněte (vydají vám ji v podatelně Úřadu MČ Praha 18 v přízemí radnice, na adrese Bechyňská 639, Praha 18-Letňany.

Pro kartu si můžete přijít nejen během pracovního týdne v úředních hodinách, ale mimořádně i v sobotu 1. července 2017 dopoledne v době od 8 do 12 hodin.

Den s policií: jubilejní desátý ročník nabídl i rytířské souboje

DEN POLICIE 2017 1Již tradičně v areálu letňanského letiště proběhla v sobotu 17. června 2017 atraktivní celodenní akce s názvem Den s policií. Během desátého ročníku se zde představily všechny složky Záchranného integrovaného systému.

Na rozlehlé ploše letiště se prezentovaly Policie České republiky, Městská policie hl. m. Prahy, Celní úřad pro hl. m. Prahu, Vojenská policie Praha, Vězeňská služba ČR, Aktivní zálohy Armády České republiky, Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy a Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy.

Akce proběhla pod záštitou primátorky hl. m. Prahy Adriany Krnáčové, policejního prezidenta brig. gen. Tomáše Tuhého a Městské části Praha 18. Zahájil ji však Eduard Šuster, ředitel Městské policie hl. m. Prahy. Ta se pochlubila nejen nástupem své čestné jednotky, ale především novou techniku v podobě moderních vozidel pro výkon služby. Nechyběly dynamické ukázky Útvaru psovodů a jízdních skupin policistů na koních.

Číst dál: Den s policií: jubilejní desátý ročník nabídl i rytířské souboje

Prázdninový provoz MŠ v Letňanech

MS ALE KTERÁMěstská část Praha 18 vychází opět vstříc všem zaměstnaným rodičům a zajistila prázdninový provoz v mateřských školách takto:

3. 7. až 14. 7.  MŠ Malkovského a Generála Fajtla

17. 7. až 28. 7.  MŠ Pavla Beneše

31. 7. až 11. 8.  MŠ Havířovská a Tupolevova

14. 8. až 25. 8.  MŠ Příborská

Od 28. srpna do 1. září budou mateřské školy uzavřeny z důvodu přípravného týdne pro nový školní rok.

Jste zde: Úvod > Z radnice