V brožuře najdete užitečné informace i kontakty

STR16 BROZURA TITULKAPřistěhovali jste se do Letňan a zajímá vás, co a s kým byste tady mohli podnikat? Rádi byste získali přehled o dostupnosti lékařské péče v místě, kde žijete? Ocitli jste se v obtížné životní situaci a nevíte, na koho se obrátit s žádostí o pomoc?

Seznam poskytovatelů sociálních služeb, subjektů, které zajišťují na osmnáctce volnočasové aktivity, i seznam lékařů, kteří zde vykonávají praxi, a to včetně kontaktů na ně, najdete v brožuře, kterou pro občany městské části vydal Odbor sociální péče a zdravotnictví Úřadu MČ Praha 18.

Brožura je k dispozici ZDARMA u pracovníků odboru (budova ÚMČ, 1. poschodí), na stolku v podatelně radnice, případně v zásobnících na chodbách v budově ÚMČ.

Text a ilustrační foto -red-

Plánek pomůže s orientací v Letňanech

STR9 Planek pomuze s orientaci planekPro nové občany, pravidelné návštěvníky Letňan, lidi, kteří sem dojíždějí za prací, ale i pro starousedlíky, které zajímá rozvoj Letňan, vydala městská část nové, aktualizované plány Prahy 18-Letňan a Nového Proseku.

Orientaci usnadňují miniaturní kresby dominant osmnáctky – radnice, letiště, PVA EXPO Praha, OC Letňany, kaplička atd. Zakresleny jsou tu i všechny tři zdejší školy, hasičárna či známá sportoviště.

A protože se jedná o aktualizovaný plán, najdete v něm i úplně nové ulice, které vznikly v severozápadní části Letňan a byly pojmenovány po zdejších čestných občanech.

Na zadní straně plánku jsou uvedeny kontaktní údaje na radnici a zajímavosti o městské části Praha 18.

Orientační plánky jsou k dostání v podatelně radnice, na pobočce na Novém Proseku a v Knihovně MČ Praha 18 a stojí 15 Kč.

Číst dál: Plánek pomůže s orientací v Letňanech

Kdo bude 13. Letňanským Železňákem?

STR21 KDO BUDE 13 ZELEZNAKEM 1

Celkem čtrnáct týmů dobrovolných hasičů z celé republiky se sjede první dubnový víkend do Letňan, aby se tu utkaly o pohár starosty MČ Praha 18.

V pořadí již 13. ročník tradiční soutěže dobrovolných hasičských sborů proběhne a území osmnáctky v sobotu 7. dubna 2018.

Klání je organizováno pro čtrnáct 4-6 členných týmů a je koncipováno tak, že postupně na osmi stanovištích prověřuje schopnosti dobrovolných hasičů v širokém spektru činností, které musejí při mimořádných událostech zvládat.

Číst dál: Kdo bude 13. Letňanským Železňákem?

Jste zde: Úvod > Z radnice