Evropský týden mobility 2011

evropsky-tyden-mobility-2011Již desátý ročník „Evropského týdne mobility“ se v Letňanech konal ve dnech 16. – 22. září. Tentokrát byla hlavním tématem „Alternativní doprava“.

Kampaň pro občany měst a obcí s názvem Evropský týden mobility má za cíl upozornit na problémy se stále narůstající automobilovou dopravou, a zároveň nabídnout možnosti a výhody alternativních druhůdopravy. V mnohých evropských městech už můžeme vidět, že prostor v ulicích patří nejen autům, ale také chodcům, cyklistům a veřejné dopravě. A k rozšíření tohoto trendu do dalších měst má Evropský týden mobility pomoci.

Účastníci silničního provozu si však musejí uvědomit, že i pro alternativní dopravu platí pravidla silničního provozu. Proto městská část Praha 18 zorganizovala řadu přednášek na toto téma.Ve dnech 19., 20, 22. a 23. září absolvovali žáci všech tříd I. stupně Základní školy Rychnovská přednášku na téma Dopravní výchova, kterou vedl vrchní inspektor PČR nprap. Jiří Havel z Krajského ředitelství Policie hl. m. Prahy. Ten se ve svém povídání zaměřil především na (ne)používání kol a in-line bruslí v silničním provozu.

Další akce proběhla 21. září v Klubu seniorů v Třinecké ulici. O problémech při pohybu na komunikacích si s jeho členy povídal pracovník Městské policie hl. m. Prahy Jiří Polomis.

Text Ing. Vladislav Gerhard
tajemník ÚMČ Praha 18

Jste zde: Úvod > Z radnice > Evropský týden mobility 2011