Ještě nemáte rezidenční kartu? Přijďte si pro ni!

STR7 PARKING LETNANYRezidenční vjezdovou kartu pro občany Letňan se letos rozhodlo zřídit vedení městské části Praha 18 jako pomůcku pro snadnější vjezd vozidel do obytných zón v době konání mega akcí na letňanském letišti.

Před pár týdny, 29. dubna 2017, se uskutečnila první, resp. uskutečnily první dvě ze čtyř těchto akcí – Utubering a Majáles. Jak jsem se v době konání uvedených akcí osobně přesvědčil (a potvrdili mi to i příslušníci Policie ČR), karta značně ulehčila řidičům vjezd do obytných zón.

Od začátku dubna bylo vydáno cca 1 500 rezidenčních parkovacích karet, a to je s ohledem na množství aut, která letňanští obyvatelé vlastní, málo. Proto se většina řidičů prokazovala občanským průkazem. To mělo samozřejmě vliv na plynulost dopravy. Jak zhodnotila dopravní komise, již tak obtížná situace se dále komplikovala.

Vážení spoluobčané, ulehčete práci a omezte vznik nepříjemných situací sobě i těm, kteří v době konání velkých akcí na Letišti Letňany kontrolují oprávněnost vjezdu jednotlivých vozidel do Letňan. Překonejte svou nechuť trmácet se na radnici a přijďte si vyzvednout rezidenční vjezdovou kartu.

Letos se budou konat ještě tři velké akce a s nimi budou spojena další dopravní opatření, kdy budou Letňany víceméně uzavřenou zónou.

Děkuji vám.

Oldřich Miffek, zástupce starosty pro dopravu

Jste zde: Úvod > Z radnice > Ještě nemáte rezidenční kartu? Přijďte si pro ni!