Kdo bude 13. Letňanským Železňákem?

STR21 KDO BUDE 13 ZELEZNAKEM 1

Celkem čtrnáct týmů dobrovolných hasičů z celé republiky se sjede první dubnový víkend do Letňan, aby se tu utkaly o pohár starosty MČ Praha 18.

V pořadí již 13. ročník tradiční soutěže dobrovolných hasičských sborů proběhne a území osmnáctky v sobotu 7. dubna 2018.

Klání je organizováno pro čtrnáct 4-6 členných týmů a je koncipováno tak, že postupně na osmi stanovištích prověřuje schopnosti dobrovolných hasičů v širokém spektru činností, které musejí při mimořádných událostech zvládat.

STR21 ZELEZNAK LOGOSoutěží se například v řezání motorovou pilou, v hašení a záchraně osob v reálných podmínkách či ve zdravotním zajištění účastníků dopravní nehody, organizátoři ale hasiče potrápí například i při jízdě zručnosti nebo při výstupu do 14. patra.

Závody se těší velké oblibě mezi jednotkami z celé České republiky. Rozhodčími na jednotlivých stanovištích a u jednotlivých disciplín jsou zpravidla zkušení pražští profesionální hasiči nebo záchranáři, a tak je pro řadu jednotek soutěž i kvalitní odbornou přípravou.

Aktuální informace o přípravách, lokacích stanovišť a námětech, stejně tak jako fotografie a videoukázky z předchozích ročníků naleznete na FB stránkách soutěže Letňanský Železňák.

Text Martin Krupička, ředitel soutěže Letňanský Železňák

Foto archiv Hasiči Praha 18-Letňany

 

STR21 KDO BUDE 13 ZELEZNAKEM 2

Jste zde: Úvod > Z radnice > Kdo bude 13. Letňanským Železňákem?